Wojskowi z legionowskiego osiedla Piaski oddają swój prywatny sprzęt walczącym na Ukrainie

przez Monika Tarka-Kilen

Zbiórkę sprzętu wojskowego – ubrań, butów, hełmów, śpiworów, ubrań, drobnego wyposażenia –  zorganizowano na osiedlu Piaski w Legionowie. Kilka kartonów zebranych rzeczy trafi do osób walczących na Ukrainie. “Ponieważ mieszkamy na osiedlu wojskowym to uznaliśmy, że ta akcja może mieć pozytywny odzew. Tak też się stało” – powiedział jeden z organizatorów akcji radny Mieczysław Grabowski.

Zbiórka miała na celu zebranie wszystkich zalegających w zakamarkach i piwnicach akcesoriów militarnych. Mieszkańcy wojskowego osiedla w Legionowie oddawali m. in. buty wojskowe, bieliznę termoaktywną, śpiwory, skarpety, ocieplacze, czapki, rękawiczki, hełmy, plecaki, latarki, czy powerbanki. Zebrano kilkanaście kartonów militariów, które trafią z Legionowa na front wojenny na Ukrainie.

Rzeczy zbierano 5 i 6 marca 2022r. na bazarku przy ulicy Sybiraków na legionowskich Piaskach.

Wiemy że te przekazane przez mieszkańców naszego miast i okolicy akcesoria militarne bardziej przydadzą się walczącym Ukraińcom. Mieszkańcy Legionowa i osiedla Piaski po raz kolejny pokazali wielkie serce

– powiedział Mirosław Grabowski.

Muszę tu szczególnie podziękować pewnemu darczyńcy, który jak dowiedział się że zebrane dary trafią bezpośrednio do walczących Ukraińców, do przekazywanych ubrań włożył do każdej kieszeni paczkę papierosów. Taki mały gest, a jakże ważny dla tych ludzi.

Źródło: Facebook, Gazeta Powiatowa

Polecane artykuły

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akceptuj Czytaj więcej