Wystawa “5 międzynarodowe biennale plakatu” w Lublinie

przez Monika Tarka-Kilen

W lubelskim Centrum Spotkania Kultur w Lublinie od 1 marca na trzech kondygnacjach prezentowana jest wystawa finałowa 5. Międzynarodowego Biennale Plakatu Lublin.

Mimo pandemii organizatorzy odnotowali rekordową ilość zgłoszeń. Na wystawie można zobaczyć najlepsze prace wyłonione przez międzynarodowe jury z ponad 4 tysięcy plakatów nadesłanych na konkurs przez artystów i projektantów z kilkudziesięciu krajów świata.

Dominuje szerokie spektrum poruszanych tematów, bogaty wachlarz stosowanych przez uczestników środków wyrazu oraz różnorodność prezentowanych postaw twórczych: od graficznego minimalizmu i wektorowej dyscypliny po malarską ekspresję, zapewni moc wizualnych wrażeń, nie tylko koneserom sztuki plakatu.

– informuje Centrum Spotkania Kultur.

Tradycyjną formułą lubelskiego biennale jest pokazanie prac studentów wyższych szkół artystycznych i profesjonalistów w tych samych przestrzeniach wystawienniczych. Laureatów 5. Międzynarodowego Biennale Plakatu Lublin poznamy podczas wernisażu 10 lutego o godz. 18:00.

Polecane artykuły

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akceptuj Czytaj więcej