Koncert zespołu Luxtorpeda w Ostrołęce ze zbiórką dla Ukrainy

przez Monika Tarka-Kilen

W sobotę 5 marca w Muzeum Żołnierzy Wyklętych w Ostrołęce odbędzie się koncert rockowego zespołu Luxtorpeda. Podczas występu zbierane będą pieniądze, które zostaną przeznaczone na pomoc dla obywateli Ukrainy.

Muzycy dadzą koncert zatytułowany “Wiara, siła, męstwo”.  Początek o godz. 18.00 na dziedzińcu Muzeum Żołnierzy Wyklętych w Ostrołęce na ul. Traugutta 19. Co ważne, wstęp na koncert jest bezpłatny!

Podczas wydarzenia będzie możliwość wsparcia obywateli Ukrainy, których dotknął koszmar wojny. Prowadzona będzie zbiórka pieniędzy. Datki będzie można wrzucać do puszek Caritasu Diecezji Łomżyńskiej i przeznaczone zostaną one na pomoc dla naszych wschodnich sąsiadów.

Zespół Luxtorpeda powstał w 2010 roku. Założył go gitarzysta i wokalista Robert Friedrich. Grupa gra rocka, rocka alternatywnego oraz punk rocka. Jej występy na żywo to dawka nie tylko świetnej muzyki, ale i niesamowitej energii.

Koncert Luxtorpedy odbędzie się w ramach otwarcia Muzeum Żołnierzy Wyklętych w Ostrołęce – pierwszego w całości poświęconego żołnierzom podziemia antykomunistycznego.

Muzycy niejednokrotnie dawali swoje świadectwo wdzięczności dla Żołnierzy Niezłomnych za ich walkę o wolną Polskę. Pojawiali się m.in. na Festiwalu NNW w Gdyni. Poniżej przypominamy fragment ich koncertu z 2017 roku.

Polecane artykuły

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akceptuj Czytaj więcej