Konferencja dla nauczycieli -„Żołnierze Wyklęci w praktyce nauczania szkolnego”

przez Monika Tarka-Kilen

MEN zaprasza nauczycieli szkolnych z całej Polski, nie tylko z dużych miast, ale także małych ośrodków miejskich i wiejskich, do udziału w edukacyjnej konferencji zatytułowanej  „Żołnierze Wyklęci w praktyce nauczania szkolnego”. Przedsięwzięcie odbędzie się 3 marca br. w Centrum Edukacyjnym IDMN. Zgłoszenia do udziału można przesyłać do 25 lutego br.

Celem konferencji  jest dyskusja na temat metod i form nauczania o żołnierzach wyklętych. Jak czytamy na stronie Ministerstwa Edukacji i Nauki:

Przedsięwzięcie pozwoli nauczycielom na zdobycie nowej wiedzy i podniesienie swoich kompetencji. Wydarzenie wpisuje się w obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych oraz 80. rocznicy powołania Armii Krajowej i Narodowych Sił Zbrojnych – dwóch najważniejszych formacji konspiracyjnych w Polsce podczas II wojny światowej.

Konferencja odbędzie się 3 marca br. w Centrum Edukacyjnym IDMN (Warszawa, ul. gen. Władysława Andersa 20). Zgłoszenia można przesyłać do 25 lutego za pośrednictwa formularza dostępnego na stronie.

Konferencję organizuje Ośrodek Rozwoju Edukacji we współpracy z Instytutem Dziedzictwa Myśli Narodowej im. R. Dmowskiego i I.J. Paderewskiego, Ministerstwem Edukacji i Nauki, Instytutem Pamięci Narodowej – Oddział w Warszawie, Instytutem Pileckiego oraz Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL.

Źródło: men.gov.pl

Polecane artykuły

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akceptuj Czytaj więcej