Z papierem przez dwa tysiąclecia – nowa wystawa w muzeum w Przasnyszu

przez Monika Tarka-Kilen

Muzeum Historyczne w Przasnyszu zaprasza na otwarcie wystawy “Z papierem przez dwa tysiąclecia”, które odbędzie się 26 stycznia 2022 o godz. 12.00. Zaprezentowana zostanie gościnnie wystawa ze zbiorów Muzeum Papiernictwa w Dusznikach Zdroju.

Ekspozycja przybliża historię papieru i techniki jego produkcji, które ewoluowały przez tysiąclecia. Można będzie zobaczyć eksponaty związane z wytwarzaniem papieru – wynalazku, który na zawsze odmienił nasze życie. Wystawa przybliża różnorodne metody produkcji papieru a także różne, czasem zaskakujące, sposoby jego wykorzystania. Prezentuje też dawne urządzenia papiernicze. Ekspozycję wzbogacają plansze zwierające mnóstwo cennych i niezwykle ciekawych informacji dotyczących papiernictwa.

Dodatkowo zaplanowano lekcje muzealne wraz z warsztatami czerpania papieru. Można będzie własnoręcznie wykonać kartkę metodą opracowaną w XIII wieku.

“Z papierem przez dwa tysiąclecia” to wystawa wędrująca. Odwiedziła już wiele muzeów i domów kultury w Polsce. W Przasnyszu będzie można ją oglądać od 26 stycznia.

Polecane artykuły

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akceptuj Czytaj więcej