Dziecięca Akademia Naukowych Inspiracji

przez Importer

Rozpoczyna się piąta edycja projektu edukacyjnego pt. „Dziecięca Akademia Naukowych Inspiracji”. Zajęcia będą odbywały się w Parku Nauki Torus oraz w centrum miasta przy ul. Warszawskiej. W programie jest 8 wykładów dla dzieci prowadzonych przez specjalistów i pasjonatów nauki, sztuki, historii i astronomii.

Dziecięca Akademia Naukowych Inspiracji to cykl wykładów naukowych kierowanych dla najmłodszych, połączonych z eksperymentami dla dzieci w wieku 6-12 lat. Celem projektu jest zainspirowanie młodych ludzi nauką i kulturą. W trakcie wykładów młodzi ciechanowianie zapoznaję się z tematami z dziedziny historii, chemii, fizyki, astronomii i geografii.

W sezonie jesiennym wykłady odbywać się będą w soboty, w godzinach 11.00-12.00 i 13.00-14.00.

Aby dziecko otrzymało indeks i uczestniczyło w 8 wykładach, rodzic powinien zapisać je, poprzez formularz na stronie internetowej: www.pozytywniehistoryczni.pl. Rejestracja uczestników rozpoczyna się 15 września i trwać będzie do zapełnienia listy uczestników. W związku z ograniczeniami wynikającymi z przepisów sanitarnych akademia przyjmie 50 uczestników, zajęcia będą odbywały się w grupach po 25 osób. Każdy uczestnik otrzyma indeks, harmonogram wykładów oraz dyplom na zakończenie projektu.

8 wykładów najbliższej edycji projektu obejmie:

  • 19 września 2020 – „Ogień” Heweliusze Nauki (Park Nauki Torus)
  • 26 września 2020 – „Wykład niespodzianka” (Ośrodek edukacji kulturalnej „Piwnica na I Piętrze” ul. Warszawska 68)
  • 10 października 2020 – „Pismo – od rylca do alfabetu Morse’a” – Terra Desolata (Ośrodek edukacji kulturalnej „Piwnica na I Piętrze” ul. Warszawska 68)
  • 17 października 2020 – „Aviatorzy bez samolotów. Narodziny sztuki latania” – Terra Desolata (Park Nauki Torus)
  • 24 października 2020 – „Kiedy Szkoci przyjeżdżali do pracy w Polsce” (Ośrodek edukacji kulturalnej „Piwnica na I Piętrze” ul. Warszawska 68)
  • 14 listopada 2020 – „Odlotowe powietrze” Heweliusze Nauki (Park Nauki Torus)
  • 28 listopada 2020 – „Wielkie odkrycia geograficzne” – Pozytywnie Historyczni (Park Nauki Torus)
  • 5 grudnia 2020 – „Światło” Heweliusze Nauki (Ośrodek edukacji kulturalnej „Piwnica na I Piętrze” ul. Warszawska 68)

Pomysłodawcą projektu jest Stowarzyszenie Pozytywnie Historyczni. Realizację piątego już cyklu zajęć wspiera Urząd Miasta. Do tej pory w projekcie wzięło już udział ponad pół tysiąca dzieci.

Źródło: umciechanow.pl

Polecane artykuły

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akceptuj Czytaj więcej