Ostatnie dni naboru do Akademii Filmowej Festiwalu NNW

przez Administrator

W piątek 13 sierpnia upływa termin zgłoszeń scenariuszy filmów fabularnych do Akademii Filmowej Festiwalu NNW.

Akademia Filmowa jest wydarzeniem organizowanym przez Stowarzyszenie Scena Kultury w ramach Międzynarodowego Festiwalu Filmowego NNW, który w tym roku rozpoczyna się 29 września w Gdyni. W ramach Akademii organizowane są dwa kursy – dokumentalny i fabularny.

Kurs fabularny to warsztaty scenariuszowe dla twórców filmów fabularnych, którzy chcą poruszać szeroko pojętą tematykę historyczną. Kurs dedykowany jest zarówno początkującym, jak i doświadczonym twórcom filmów fabularnych. Podczas warsztatów scenariusze zgłoszone przez uczestników analizowane są pod kątem słabych i mocnych stron oraz możliwych kierunków rozwoju. Dzięki udziałowi doświadczonych twórców każdy z uczestników ma szansę dopracować swój scenariusz.

Do udziału w projekcie w charakterze konsultantów scenariuszowych zaproszono wielu znanych i uznanych twórców kina takich, jak Lech Majewski, Wojciech Tomczyk, Dariusz Gajewski czy Łukasz M. Maciejewski.

Warsztaty scenariuszowe są odpowiedzią na jeden z kluczowych problemów polskiej kinematografii, jakim są zbyt niskie nakłady twórcze oraz finansowe na doskonalenie scenariuszy filmów fabularnych. Taka sytuacja powoduje, że do produkcji bardzo często trafiają scenariusze niedopracowane, a czasem wręcz złe. W efekcie tego zjawiska powstają filmy, które zamiast nagród spotyka fala krytyki.

Finał warsztatów odbędzie się w listopadzie w warszawskim Kinie Iluzjon. Podczas uroczystości zwycięski scenariusz zostanie odczytany przez profesjonalnych aktorów.

Więcej informacji o Akademii Filmowej można znaleźć na stronie Festiwalu NNW.

Polecane artykuły

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akceptuj Czytaj więcej