Festiwal Roślin w Bydgoszczy

przez Anna Cholewa

Przed nami kolejna impreza kulturalna związana z florystyką i roślinami. W dniach 27-28 listopada 2021 roku odbędzie się Festiwal Roślin w Bydgoszczy – długo wyczekiwane wydarzenie dedykowane zarówno profesjonalnym ogrodnikom jak i amatorom swoich ogródków, którzy aspirują, by zdobyć większą wiedzą na temat sadzenia i pielęgnowania roślin.

Miłośnicy roślin zjadą się do Bydgoszczy już w ostatni weekend listopada. Hala Artego Arena w Bydgoszczy, w której odbywać się będzie to oryginalne przedsięwzięcie, zamieni się w istną zieloną dżunglę. To wszystko za sprawą jesiennej edycji Festiwalu Roślin. Na uczestników czekają wyjątkowe ekspozycje, warsztaty, wykłady i webinaria, podczas których będą oni mieli okazję poszerzyć swoją wiedzę na temat własnego ogródka domowego. Jest to już druga odsłona wydarzenia.

W arenie Bydgoszcz z pewnością będzie można spotkać niejednego buszującego wśród zielonych półek uczestnika imprezy, który wypatruje inspiracji i kreatywnych pomysłów na zagospodarowanie swojej zielonej przestrzeni. Niektórzy z nich będą poszukiwali roślin, inni florystycznych materiałów. Wszystkich z nich jednak łączy chęć rozwijania się w dziedzinie pielęgnacji roślin, także chęć poszerzania swojej wiedzy w tym zakresie. Hobbyści roślin nie będą mogli narzekać na swój wybór. W hali z ekspozycjami zaprezentują się bowiem wszystkie najważniejsze firmy florystyczne z Polski.

Na roślinnym markecie będzie można znaleźć dosłownie wszystko, od różnych rodzajów ziemi przez egzotyczne gatunki kwiatów, aż po specjalistyczne urządzenia umożliwiające głębszą pielęgnacje zielonych okazów. Wydarzenie jest przyjazne zwierzętom i każdy uczestnik będzie miał możliwość przyjścia na event ze swoim czworonożnym pupilem.

Targ domowymi roślinami doniczkowymi potrwa całe dwa dni od 10 rano do 20. Jest to jedna z największych tego typu imprez w naszym kraju. Wstęp jest całkowicie bezpłatny, a poprzednia edycja jednoznacznie pokazała, że zdecydowanie warto odwiedzić tegoroczną odsłonę Festiwalu Roślin w Bydgoszczy.

Polecane artykuły

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akceptuj Czytaj więcej