Miłość po dwóch stronach Atlantyku – sztuka Bożenny “Bo” Intrator w Warszawie

przez Monika Tarka-Kilen

W stołecznym Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie 26 listopada odbędzie się premiera galowa spektaklu “Miłość po dwóch stronach Atlantyku” według scenariusza i w reżyserii Bożenny “Bo” Intrator. “To historia rodziny, która jest rozrzucona po świecie” – mówi autorka.

Jak czytamy w opisie sztuki, dwie siostry żyją daleko od siebie – Michalina jest malarką w Wiedniu, a Dorota menadżerką dużej firmy w Stanach Zjednoczonych. Ich dopiero co emerytowana mama większość roku spędza na Florydzie z Dorotą, a letnie miesiące w Polsce. I nagle zaczyna mieć problemy ze wzrokiem. Nowa sytuacja zmusza do przeorganizowania życia całej rodziny. Po wypróbowaniu różnych opcji, Michalina niechętnie przeprowadza się do Polski, żeby zająć się matką, z którą to Dorota od dziecka miała lepszą relację.

Interesują mnie kobiety, życie rodzinne. Lubię opowiadać o związkach, o miłości. W sposób rożny. Jak w sztuce, którą wystawiam. To jest historia rodziny, która jest rozrzucona po świecie – mówi autorka sztuki Bożenna Intrator.

“Miłość po dwóch stronach Atlantyku”, jak piszą autorzy przedstawienia, to bardzo aktualna, piękna i zarazem trudna oraz burzliwa historia rodziny rozrzuconej po dwóch stronach Atlantyku, pokazująca relacje córek oraz ich mężów z matką. W historii tej jak w tafli dzielącego bohaterów oceanu odbijają się fragmenty ich dotychczasowego życia. To opowieść o tym, co naprawdę ważne, o naszych najbliższych, o elementarnych uczuciach i więzach rodzinnych, które okazują się silniejsze od wszystkiego. Sztuka pełna uroku i refleksji z elementami humoru. O miłości i szacunku. Prawdziwa do bólu.

Sztuka stawia też pytanie, czym jest szczęście. A także, co powinno przyświecać dzieciom lub wnukom biorącym odpowiedzialność za starość i postępującą niedołężność bliskiej osoby. – Przede wszystkim szacunek do własnej osoby, bo jesteśmy tymi samymi ludźmi, niezależnie czy mamy 25 czy 75 lat. To, że raptem degraduje się ludzi, którzy przekroczą 65 lat, to okrutne – mówiła pani Bożenna w wywiadzie dla Polskiego Radia.

Galowa premiera sztuki 26 listopada o godz. 19.45. Potem spektakl będzie można zobaczyć także 27 i 28 listopada o godz. 19.45 w Muzeum Pałacu Króla Jana III w Warszawie.

Film z próby i przedsmak sztuki “Miłość po dwóch stronach oceanu”.

Polecane artykuły

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akceptuj Czytaj więcej