Puls Wolności zabrzmiał ponownie. Tym razem w Lublinie

przez Monika Tarka-Kilen

Z okazji 103 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości w Lublinie wraz z Orkiestrą Wielkich Bębnów został wybity Puls Wolności. W wielkie bębny uderzali muzycy oraz goście gali Młodzieżowej Akademii Filmowej Młodzi dla Historii, która odbyła się 6 listopada w Centrum Spotkania Kultur. W ten sposób przywołano ponownie pamięć o wielkiej ogólnoświatowej akcji zapoczątkowanej trzy lata temu.

Puls Wolności to projekt muzyczny Stowarzyszenia Scena Kultury, który bije od stycznia 2018 roku. Wtedy w Pałacu Prezydenckim prezydent Andrzej Duda zainicjował społeczne obchody setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę a potem sam na wielkich bębnach wybijał Puls Wolności.

Puls Wolności bije od tamtego czasu na całym świecie, w internecie, w aplikacji mobilnej, a także na licznych wydarzeniach, w których biorą udział świadkowie historii zarówno z kraju, jak i zagranicy.  Wydarzenie ma za zadanie uświetnić obchody rocznicy odzyskania niepodległości.

Organizatorzy, czyli Stowarzyszenie Scena Kultury, postanowili uświetnić 103 rocznice odzyskania przez Polskę Niepodległości przywołaniem swojej głośnej inicjatywy, kolejnym koncertem Orkiestry Wielkich Bębnów i  ponownym wybiciem Pulsu Wolności w Lublinie.

Koncert robi wielkie wrażenie. Bębny mają około dwóch metrów średnicy. Z wielkimi pałkami, do wybicia ryntmu razem orkiestrą, podchodzą do bębnów zarówno młodzi ludzie, jak i weterani i bohaterowie. W Lublinie Puls wybijała m.in. młodzież biorąca udział w realizowaniu historycznych filmów dokumentalnych w ramach projektu MAF Młodzi dla Historii.

Puls Wolności dostępny jest również w internecie, gdzie dzięki aplikacji pozwala wybić Puls Wolności Polakom rozsianym po całym świecie. Każdy z nas może wybić Puls Wolności pod TYM adresem.

Polecane artykuły

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akceptuj Czytaj więcej