Festiwal Młodych Talentów

przez Administrator

Za nami finał Ogólnopolskiego Festiwalu Młodych Talentów. Inicjatywa po raz pierwszy odbyła się w 2007 roku. Od 2012 roku za tworzenie wydarzenia odpowiedzialna jest Szczecińska Agencja Artystyczna.

Jak twierdzi miejska instytucja kultury impreza jest jednym z najważniejszych, niezależnych konkursów muzycznych w Polsce.  Plebiscyt nawiązuje do wieloletnich tradycji szczecińskich związanych z konkursami talentów z lat 60, na łamach których wyrosły kariery największych gwiazd w historii polskiej estrady. W ciągu ostatnich 14 lat do przeglądu zgłosiło się ponad 3500 wykonawców z całej Polski, a także z krajów ościennych. W tegorocznej odsłonie festiwalu wzięło udział aż 300 wykonawców.

W piątek 8 października odbyły się finałowe przesłuchania Ogólnopolskiego Festiwalu Młodych Talentów, podczas których wybrana została dziesiątka największych odkryć. W następnym etapie wyłoniono już tylko 3 osoby, które zmierzyły się ze sobą w ostatniej fazie rywalizacji.

W sobotę 9 października na szczecińskiej Netto Arenie wystąpili finaliści plebiscytu. Był to ostatni etap rozgrywek o festiwalowe Grand Prix. Zdobywcą pierwszej nagrody w 15. edycji wydarzenia został zespół Serca i Antonia. Nagrodą za pierwsze miejsce był bon pieniężny w wysokości 5 tysięcy złotych, a także cyfrowanie wydanie singla przez wytwórnię Kayax. Promocja utworu odbywać się będzie w ramach projektu „My name is New”. Zwycięzcom gwarantowane są również działania promocyjne i public relations do wydawanej przez nich piosenki.

Serca to duet tworzony przez producentów Radka Baranowskiego, a także Kamila Jagiełło. Choć ich utwory są spójne i kompletne, twórcy pochodzą z zupełnie dwóch odległych światów muzycznych. Jeden z nich zajmuje się prywatnie tworzeniem muzyki alternatywnej, zaś drugi specjalizuje się głównie w muzyce punk i rockowej. W swojej twórczości wykorzystują sample i brzmienia syntezatorowego. Do finałowego peformence’u zaprosili wokalistkę Antonię. Efektem współpracy jest alternatywna EP zatytułowana „Egzotyczne sny”.

Polecane artykuły

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akceptuj Czytaj więcej