23. Targi Technik Grzewczych i Oszczędności Energii

przez Administrator

Od wielu lat wraz z początkiem jesieni rozpoczyna się tradycyjny okres targowy w Bielsku-Białej. Tematyka targów jest bardzo różnorodna i może dotyczyć praktycznie każdej dziedziny produktów. Jednym z wydarzeń, które odbyło się w ramach początku sezonu handlowego w mieście były Targi Budownictwa.

Filarem tegorocznej edycji, a zarazem najbardziej obleganym pod-wydarzeniem okazały się 23. Targi Technik Grzewczych i Oszczędzania Energii, które ruszyły 24. września w hali pod Dębowcem.

Systemy grzewcze, a w szczególności te wykorzystujące alternatywne źródła energii to niezwykle modny temat w ostatnich latach. Nic dziwnego więc, że doczekały się one swoje własnego wydarzenia handlowego. Za organizację minionego przedsięwzięcia odpowiada Biuro Promocji i Wystaw Astra. Do Bielska-Białej przyjechało ponad 130 wystawców. Cała hala wypełniła się stoiskami z innowacyjnymi materiałami, technologiami budowlanymi, systemami grzewczymi i propozycjami oszczędzających energię rozwiązań.

Mamy tutaj nie tylko sprawdzone rozwiązania, które służą usprawnieniu procesu budowy, ale również absolutne premiery rozwiązań, które do tej pory nie były nigdzie pokazywane. Połączenie dwóch tematów sprawia, że dostępna na targach oferta dla inwestorów jest kompletna: od nowocześnie wybudowanej bryły zewnętrznej, poprzez dobrze dopasowane wnętrze, aż po efektywne, ekologiczne i nisko kosztowe systemy grzewcze – mówiła podczas wydarzenia Barbara Kropka – przedstawicielka Biura Promocji i Wystaw Astra.

W trakcie licznych paneli tematycznych, specjaliści dzielili się z uczestnikami wiedzą na temat oszczędzania energii. Szczególny nacisk kładziony był na systemy i panele fotowoltaiczne i grzewcze. Odbył się również panel tematyczny zatytułowany „Dom ciepły i przyjazny”, poruszający podobne zagadnienia. Rozdane zostały także nagrody targowe, a główną z nich był Puchar Prezydenta Miasta Bielska-Białej za całokształt działalności we wprowadzaniu na rynek innowacyjnych rozwiązań. Za wyjątkowy postęp w kierunku energooszczędności, nagrodę tę otrzymała firma Majsterek SC.

Polecane artykuły

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akceptuj Czytaj więcej