5. Śląski Festiwal Nauki

przez Administrator

Po raz piąty Katowice zostaną gospodarzem Śląskiego Festiwalu Naukowego – wyjątkowego wydarzenia poświęconemu szeroko pojętej wiedzy i jej zdobywaniu.

Festiwal rozpocznie się w sobotę 9 października i potrwa 6 dni. Gala otwarcia będzie miała miejsce nad katowicką Rawą. Wydarzenie będzie również transmitowane online. Aby wziąć udział w tej wyjątkowej imprezie należy pobrać bezpłatną wejściówkę ze strony internetowej Śląskiego Festiwalu Nauki. Inauguracja jak i cały pierwszy dzień poświęcony będzie wybitnemu, polskiemu pisarzowi gatunku science fiction – Stanisławowi Lemowi.

10 października festiwal przeniesie się na miejskie bulwary nad Rawą. Wzdłuż rzeki powstanie prawdziwe miasteczko nauki. Naukowcy, wykładowcy akademiccy i profesorowie będą dzielić się swoimi odkryciami, badaniami i wnioskami, które udało im się uzyskać w ciągu minionego roku. Nie zabraknie również wyjątkowych, interaktywnych pokazów, które od zawsze są stałym elementem programu imprezy. W line-upie wydarzenia znajdują się również liczne panele prezentacyjne, podczas których producenci przedstawią swoje najnowsze osiągnięcia technologiczne. Dla młodszych widzów przewidziane są warsztaty edukacyjne, które pozwolą im się zapoznać z podstawami praw fizyki. Przy festiwalowych stoiskach przeprowadzane będą wizualne eksperymenty naukowe, które na pewno zainspirują widzów do zaciekłej dyskusji.

Na Śląski Festiwal Nauki składa się łącznie ponad 600 różnych aktywności. Okolica nad rzeką w Katowicach podzielona zostanie na cztery strefy specjalne, na terenie których mieścić się będzie aż dwanaście scen. Są to między innymi wystawy, warsztaty, wykłady, spotkania autorskie, koncerty, a także projekcje filmowe, Każdy znajdzie tu coś dla siebie.

Śląski Festiwal Nauki dobiegnie końca 15 października. Więcej informacji na temat wydarzenia dostępne jest do znalezienia na jego oficjalnej stronie internetowej festiwalu.

Polecane artykuły

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akceptuj Czytaj więcej