Rozwój społeczeństwa obywatelskiego

przez Monika Tarka-Kilen

Składamy serdecznie podziękowania dla Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego za współpracę przy kolejnym etapie rozwoju strony internetowej scenakaultury.pl. Osiągnęliśmy o ponad połowę większą liczbę wejść na stronę niż zakładaliśmy na początku kolejnego etapu współpracy. W ostatnim roku powiększyliśmy zasięg trzykrotnie! Stworzyliśmy na stronie „Encyklopedię Strażników Wolności”, w której znajdziecie już niemal 600 nazwisk i biogramów bohaterów (wielu z nich uhonorowanych Drzwiami do Wolności czy Sygnetami Niepodległości Festiwalu NNW). Naszym celem jest rozwijanie strony i Encyklopedii, do której, jak wynika z raportów, coraz więcej osób zagląda. 

Stowarzyszenie Scena Kultury, które jest organizatorem Festiwalu Filmowego NNW, od kilku lat prowadzi swój własny portal informacyjny. Można tu znaleźć informacje dotyczące działalności Stowarzyszenia i rozwijanych przez nas licznych projektów, ale także, a może przede wszystkim, stać się częścią społeczności, której bliska jest kultura, film, narodowe dziedzictwo, tradycja i historia.

Zależy nam na stworzeniu miejsca, w którym każdy znajdzie informacje na temat lokalnych działań na rzecz rozwoju kultury, propagowania historii, podążania śladem polskich bohaterów np. żołnierzy niezłomnych, inicjatyw społecznych, promocji i utrwalania lokalnych tradycji. Pokazujemy działania i społeczność ludzi, którym zależy na kreowaniu patriotyzmu, pokazywaniu różnorodnych postaw twórczych, utrwalaniu historii czy sztuki ludowej, rozwijaniu działań kulturalnych, zwłaszcza tych promujących lokalnych artystów.

Szerzymy wiedzę o kulturze, historii i tradycji.

Uruchomiliśmy na portalu „Encyklopedię Strażników Wolności”, gdzie znajdą państwo setki biogramów osób, żołnierzy wyklętych i opozycjonistów. Stale ją rozwijamy i uzupełniamy m.in. nazwiskami osób nagradzanych przez Festiwal NNW i  SSK „Drzwiami do Wolności” czy „Sygnetami Niepodległości”.

Rozwój portalu www.scenakultury.pl sfinansowano ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030 PROO

Dziękujemy za wsparcie! 

Polecane artykuły

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akceptuj Czytaj więcej