Monety Mennicy Polskiej z obrazami Zdzisława Beksińskiego wyprzedają się na pniu. Kolejna jesienią

przez Monika Tarka-Kilen

Mennica Polska wypuściła kilka dni temu kolejną monetę z reprodukcją obrazu Zdzisława Beksińskiego „Baletnica”. Zainteresowanie było tak duże, że czy nakład wyprzedał się w 28 godzin! Moneta jest częścią limitowanej kolekcji, powstałej w ścisłej współpracy z Muzeum Historycznym w Sanoku, jedynym posiadaczem praw autorskich do twórczości Beksińskiego.

Twórczość jednego z najciekawszych i najbardziej intrygujących współczesnych artystów została upamiętniona w czystym srebrze. Pierwsza moneta z serii, “Postać” miała premierę w lutym b.r. W pierwszej serii, poza “Baletnicą”, znajdą się także: “Katedra”, “Tramwaj” i “Hamlet”. Nakład każdego z tych małych dzieł sztuki jest limitowany do jedynie 700 egzemplarzy. Nic więc dziwnego, że znajduje bardzo szybko nabywców.

W ciągu zaledwie 28 godzin cały nakład drugiej monety z serii Zdzisława Beksińskiego zniknął z naszego sklepu. Jesteśmy niezmiernie wdzięczni za tak ogromne zainteresowanie premierą “Baletnicy”. To jednak nie koniec. Już w październiku przedstawimy kolejną monetę z tej niezwykłej serii.

– informuje Mennica Polska.

Aby wiernie odwzorować detale dzieł Beksińskiego, Mennica Polska zastosowała zaawansowane technologie, takie jak druk cyfrowy i mikrodruk. Dzięki tym metodom każda moneta jest nie tylko środkiem płatniczym, ale także małym dziełem sztuki.

Źródło: Mennica Polska, mat. pras.

Źródło: Mennica Polska/Facebook.

Polecane artykuły

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akceptuj Czytaj więcej