Do 15 lipca można zgłosić pracę do konkursu fotograficznego “Mazowsze bliskie sercu”

przez Monika Tarka-Kilen

Wakacje to czas robienia pięknych zdjęć, podróży dalszych, ale też tych bliskich, spacerów, jazdy na rowerze, zwiedzania, większej aktywności. Robimy wtedy wiele wspaniałych zdjęć, które są dla nas pamiątką ale dla innych mogą być źródłem inspiracji. Dlatego już po raz osiemnasty Samorząd Województwa Mazowieckiego organizuje konkurs fotograficzny „Mazowsze bliskie sercu” zapraszając do podróży po regionie, zwiedzania niezwykłych miejsc, tajemniczych zakątków, które warto uwiecznić na fotografii i pokazać innym.

Tematem, który będzie inspiracją dla uczestników w tegorocznej edycji konkursu jest „Moje Mazowsze …” i realizowany będzie w czterech kategoriach:

  • Moje Mazowsze – industrialne;
  • Moje Mazowsze – kulinarne;
  • Moje Mazowsze – aktywne;
  • Moje Mazowsze – magiczne.

Co zrobić, aby wygrać w konkursie?

Wystarczy zrobić zdjęcie nawiązujące do tematu konkursu „Moje Mazowsze …” w jednej z czterech kategorii konkursowych. Prace konkursowe oceni Jury Konkursu, które będzie zwracać uwagę na treść oraz jakość nadesłanych zdjęć.

Kto może wziąć udział w konkursie?

Wszyscy fotografowie amatorzy.

Jak wziąć udział w konkursie?

Każdy z uczestników może zgłosić do konkursu jedno zdjęcie. E-maile z załączonymi plikami (skanem formularza zgłoszeniowego i zdjęciami) należy przesyłać do 15 lipca 2024 r. na adres e-mail: konkurs.fotograficzny@mazovia.pl. Jeśli ktoś ma mniej niż 18 lat – powinien poprosić rodziców o zgodę i wypełnić wspólnie odpowiedni formularz zgłoszeniowy.

Jakie nagrody można wygrać?

Laureaci konkursu otrzymają następujące nagrody:

  • I nagroda – w wysokości 2 000,00 zł – dla każdej z kategorii konkursowych;
  • II nagroda – w wysokości 1 500,00 zł – dla każdej z kategorii konkursowych;
  • III nagroda – w wysokości 1 000,00 zł – dla każdej z kategorii konkursowych;

Jest również możliwość przyznania przez Jury do trzech wyróżnień – każde po 800 zł każde;

Nagroda publiczności – internautów – w wysokości 1 000,00 zł.

Dodatkowo dla laureatów konkursu Samorząd Województwa Mazowieckiego przy współpracy z Akademią Sztuk Pięknych w Warszawie zorganizuje weekendowe warsztaty fotograficzne. Warsztaty odbędą się w terminie do końca grudnia 2024 r.

Źródło: Samorząd Województwa Mazowieckiego.

Polecane artykuły

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akceptuj Czytaj więcej