Ambasador Węgier Orsolya Zsuzsanna Kovács odznaczona Krzyżem Komandorskim Orderu Zasługi dla RP

przez Monika Tarka-Kilen

Ambasador Węgier Orsolya Zsuzsanna Kovács, otrzymała z rąk Prezydenta RP Andrzeja Dudy Krzyż Komandorski Orderu Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej za wybitne zasługi w rozwijaniu polsko–węgierskiej współpracy. Festiwal Filmowy NNW miał i ma zaszczyt być częścią tej współpracy na polu kultury i historii, na uroczystości nie mogło więc zabraknąć dyrektora NNW Arkadiusza Gołębiewskiego.

Kończy się pewna epoka współpracy pomiędzy Węgrami a Polską. Po niemal 8 latach swoją misję Ambasadora Węgier w Polsce kończy Orsolya Kovács.
– mówi dyrektor Festiwalu Filmowego NNW i dodaje:
Bardzo gratuluję Pani Ambasador i dziękuję Panu Prezydentowi za dostrzeżenie pracy oraz zasług Pani Orsoly w rozwój bardzo owocnej współpracy pomiędzy naszymi narodami. Każdy kto śledzi działania Festiwalu NNW i wspólne projekty polsko-węgierskie, które od lat realizujemy z naszymi węgierskimi “bratankami”, wie jak zasłużone jest uhonorowanie Pani Ambasador przez Pana Prezydenta RP. Trzeba teraz przypilnować aby rozpoczęte przed laty działania były z równym sukcesem realizowane w Polsce. Aby ten proces ciągle trwał. Póki co gratulujemy Pani Urszuli. Gratulacje dla całego zespołu ambasady, rodziny oraz  rodziców Pani Ambasador, którzy od urodzenia zaszczepili córce miłość do Polski. Dziękuję!
Czy zespół Festiwalu Filmowego NNW serdecznie gratuluje Pani Ambasador, która po 7,5 rocznej służbie wraca do Budapesztu.

Polecane artykuły

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akceptuj Czytaj więcej