VII Rodzinny Piknik z Zespołem „Mazowsze” w Otrębusach. Będą atrakcje!

przez Monika Tarka-Kilen

W ten weekend, 8 i 9 czerwca, w siedzibie zespołu “Mazowsze” w Otrębusach pod Warszawą, odbędzie się VII Rodzinny Piknik z Zespołem „Mazowsze” – pełen muzyki, atrakcji dla wszystkich, dobrej zabawy i smakowitego jedzenia. Na scenie wraz z zespołem pojawi się m.in. Ania Rusowicz.

Rodzinny Piknik z Zespołem „Mazowsze”, od kilku lat cyklicznie, odbywa się w Karolinie. To tradycyjne, coroczne spotkanie zapoczątkowane w 2017 roku cieszy się niesłabnącą popularnością wśród okolicznych mieszkańców oraz tych, którzy z bliska i daleka przyjeżdżają do siedziby naszego zespołu.

Tegoroczny Piknik rozpocznie się w sobotę 8 czerwca o godz. 12.00, a zakończy w niedzielny wieczór 9 czerwca. Imprezę poprowadzi Tomasz Kammel. Będzie niepowtarzala okazja zobaczyć naszych artystów w repertuarze Ani Rusowicz, a także usłyszeć jak Ania radzi sobie z mazowszańskim repertuarem.

Sobota i niedziela w Karolinie upłyną pod znakiem muzyki w jej różnych odsłonach. W trakcie całego Pikniku oprócz charakterystycznych ludowych rytmów usłyszymy również chór „Mazowsza” w rozrywkowym repertuarze piosenek dla całej rodziny, a muzycy orkiestry „Mazowsza” zaprezentują się w koncercie kameralnym. A to wszystko na kilku plenerowych scenach ustawionych w przestrzeni Parku Karolin. Nie zabraknie także gości, których zawsze witamy w „Mazowszu” z wielką radością. Zaprezentują się kapele ludowe z różnych regionów Polski: Młoda Harta, Kapela Niwińskich, Orkiestra Reprezentacyjna Wojsk Obrony Terytorialnej, ZTL „Promyki” z Wieliszewa, Zespół Regionalny z Lipiec Reymontowskich, Teatr Capitol z „Projektem Tuwim”. Wyjątkową muzyką raczyć nas będzie Mała Orkiestra Dancingowa.

Rodzinny Piknik z Zespołem „Mazowsze” to również moc atrakcji dla dzieci. Edukatorzy z Centrum Folkloru Polskiego przygotują warsztaty z zaproszonymi twórcami ludowymi w specjalnie na tę okazję ustawionym namiocie warsztatowym. W przygotowanej Strefie Dziecka będzie można pobawić się na tzw. dmuchańcach, wziąć udział w warsztatach cyrkowych z Cyrkiem Mosaic i konkursach prowadzonych przez animatorów. Będą balony, bańki mydlane, malowanie buzi oraz darmowe smakołyki dla najmłodszych. Piknikowych atrakcji dopełni jarmark rzemiosła artystycznego, a także stoiska Kół Gospodyń Wiejskich .

Dojazd na Piknik kolejką WKD oraz powrót są bezpłatne, na podstawie specjalnej opaski, którą można otrzymać w kasach WKD i siedzibie „Mazowsza”

Więcej informacji na stronie internetowej https://mazowsze.waw.pl/rodzinny-piknik-z-zespolem-mazowsze

Polecane artykuły

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akceptuj Czytaj więcej