Miłośnicy rzemiosła spotkali się na pikniku w Krakowie

przez Monika Tarka-Kilen

Piękna pogoda w sobotę sprawiła, że wyjątkowo udany był 18 maja II Rzemieślniczy Piknik Rodzinny zorganizowany przez Małopolską Izbę Rzemiosła i Przedsiębiorczości we współpracy z Zespołem Szkół Rzemiosła i Przedsiębiorczości MIRiP w Krakowie. Miłośnicy rzemiosła spotkali się na stadionie Juvenia Kraków.

Wydarzenie promowało wśród dzieci i młodzieży pozytywny wizerunek rzemiosła, zachęcało do zainteresowania zawodami ginącymi oraz pokazywało pracę rzemieślniczą. W pikniku udział wzięło wiele rodzin z dziećmi uczestnicząc w warsztatach stolarskich, krawieckich, fryzjerskich, zduńskich, wikliniarskich czy ceramicznych.

Rodzice z dziećmi mogli zobaczyć jak wygląda praca rzemieślnika, wziąć aktywny udział w zajęciach na stanowiskach warsztatowych, obejrzeć wystawę zdjęć „Rzemieślnik XXI wieku”, która jest efektem sesji zdjęciowych w zakładach rzemieślniczych, w których udział wzięli rzemieślnicy, należący do cechów zrzeszonych w MIRiP.

Dzieci mogły skorzystać również z dmuchanych zjeżdżalni, malowania twarzy, zrobić zwierzątka z balonów, złożyć origami, rysować, kolorować, strzelać z łuku, wziąć udział w animacjach, warsztatach, malowaniu kamieni, zobaczyć relaksujące i „porywające” występy taneczne, pokazy baniek mydlanych, czy zrobić tymczasowy tatuaż z motywem rzemieślniczym, a także wziąć udział w konkursie na malowanie kamyków na rzecz podopiecznych Hospicjum im. św. Łazarza w Krakowie w ramach akcji #KamyczkiNadzei.

Pierwszych stu młodych gości otrzymało tzw. wyprawkę szkolną – czyli specjalny pakiet składający się z zeszytów, piórnika i plecakoworka – z komiksowym motywem rzemieślniczym.

Piknik zorganizowano w ramach projektu Małopolskiej Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Krakowie pt. „Wzmocnienie pozycji rzemiosła poprzez wzmożone działania lokalne w latach 2024-2025” i dzięki wsparciu finansowym Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Programu Polski Inkubator Rzemiosła Komitet do spraw Pożytku Publicznego w latach 2021-2030.

Źródło: Facebook, Małopolska Izba Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Krakowie

Polecane artykuły

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akceptuj Czytaj więcej