Pracownia alchemika, teatr ognia i pokazy kaskaderskie jazdy konnej podczas Nocy Muzeów w Ciechanowie

przez Monika Tarka-Kilen

Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie serdecznie zaprasza na NOC MUZEÓW, która odbędzie się 18 maja 2024 r. Wśród atrakcji warsztaty pracowni alchemika, wystawa uzbrojenia rycerskiego, inscenizacje walk rycerskich, pokazy kaskaderskie, wizyta w świecie faraonów, teatr ognia i pyszna grochówka.

W godzinach 18:00 do 23:00 udostępnione zostaną zwiedzającym bezpłatnie wszystkie ekspozycje, zarówno w Ciechanowie, przy ul. Warszawskiej 61, Zamku Książąt Mazowieckich w Ciechanowie, jak i w oddziale w Gołotczyźnie – Dwór Aleksandry Bąkowskiej, „Krzewnia” Aleksandra Świętochowskiego, Dworek Drobnoszlachecki.

W Zamku Książąt Mazowieckich w Ciechanowie Noc Muzeów rozpocznie się od warsztatów „W pracowni alchemika”. Ponadto o każdej pełnej godzinie na dziedzińcu zamkowym będzie można podziwiać pokazy uzbrojenia rycerskiego wraz z inscenizacją walk w wykonaniu Chorągwi Rycerstwa Ziemi Ciechanowskiej.

O godz. 22:00 odbędzie się pokaz kaskaderski „Koń i ogień dwa żywioły”, który zaprezentuje grupa Caballero Daniel Tomaszewski. Na dziedzińcu spotkają Państwo także 5. Mazowiecką Brygadę Obrony Terytorialnej, która zaprezentuje wyposażenie wojskowe, poczęstuje grochówką oraz zorganizuje gry i zabawy dla najmłodszych zwiedzających.

W budynku ekspozycyjnym Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie przy ul. Warszawskiej 61 w godz. 18:00-20:00 odbędą się warsztaty „Malowane Kamienie” oraz „W świecie faraonów”. Następnie od godz. 20:00 do godz. 21:30 odbywać się będą warsztaty „Z kuferka prababci”.

Kolejne warsztaty, prowadzone przez Łukasza Rosiaka, kolekcjonera, twórcy wystawy „Życie w kamieniu zapisane” rozpoczną się o godz. 21:30. Ponadto obok budynku ekspozycyjnego na ul. Warszawskiej chętni będą mogli obejrzeć policyjny radiowóz wraz wyposażeniem.

Muzeum Pozytywizmu w Gołotczyźnie o godz. 18:05 odbędzie się koncert w wykonaniu uczniów i absolwentów Państwowej Szkoły Muzycznej I. stopnia im. Stanisława Moniuszki w Ciechanowie. O godzinie 21:00 będzie można obejrzeć pokaz teatru ognia Pi-Art. Manufaktury Artystycznej z Krakowa, W trakcie wydarzenia obecni będą także strażacy-ochotnicy z OSP Sońsk, którzy zaprezentują swój pokaz.

Źródło: mat.pras.

Polecane artykuły

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akceptuj Czytaj więcej