Przed nami kolejna edycja inicjatywy Haczyk – literackich spotkań w Gliwicach

przez Administrator

Książka jest dla wielu z nas oderwaniem się od rzeczywistości i podróżą do innego świata, a dodatkowo przyjemnym sposobem na spędzenie deszczowego wieczoru. Kolejna edycja projektu „Haczyk” to znakomita okazja dla miłośników czytania, aby spędzić niezapomniane chwile z literaturą w Gliwickiej bibliotece.

Tegorocznym tematem przewodnim wrześniowych i październikowych wydarzeń staną się podróże. Program jest starannie dopasowany do każdej grupy wiekowej. Dzięki temu, zarówno młodsi jak i starsi pasjonaci zwiedzania świata, znajdą coś dla siebie. Spotkania dopełnią autorzy, artyści i podróżnicy. Dużą rolę w zbliżającej się edycji odegrają także mieszkańcy. Ta inicjatywa daje możliwość Gliwiczanom do współtworzenia wydarzenia i stania się częścią literackiej przygody. Dzięki ich zaangażowaniu i pomocy powstanie wystawa fotografii „Z Gliwic do… – moje podróże” oraz cykl spotkań „Gliwiczanie w drodze”.

W obfitym repertuarze znajdziemy między innymi interaktywną wystawę Balticarium. Ilustracje dopełnione tekstem, ukażą nam głęboko skryte tajemnice Bałtyku, jego bogatą roślinność oraz zamieszkałe w nim zwierzęta. Autorką jest Natalia Uryniuk, słynna graficzka, autorka książek dla dzieci i doktorantka Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Wystawa będzie dostępna od 1 do 30 września. Dodatkowo, we współpracy z artystką, zostaną przygotowane warsztaty artystyczne dla dzieci. Młodsi uczestnicy zabawią się kolorowymi farbami i pędzlami malując zwierzęta Bałtyku, a starsi wykonają proekologiczne napisy na płóciennych torbach.

Spotkania autorskie to kolejna atrakcja Gliwickiej Biblioteki. W sumie, będą to cztery okazje do porozmawiania z wybitnymi gośćmi takimi jak: Tomek Michniewicz, Marcin Kozioł, Mirosław Wlekły i Dariusz Kortko z Marcinem Pietraszewskim. Te barwne postacie opowiedzą nam o swoich zawodach i ekscytującym życiu jakie prowadzą. Nawiążą także do autorskich książek, tym samym odpowiadając na wszelakie pytania słuchaczy.

Dla młodych fanów nowoczesnej technologii zaplanowano warsztaty vlogerskie z Oskarem Rakiem. Prowadzący jest ekspertem w dziedzinie wideo marketingu, komunikacji audiowizualnej i zdradzi uczestnikom kulisy swojej pracy. To znakomita okazja dla tych, którzy chcą rozpocząć swoją przygodę z filmowaniem i wystąpieniami w internecie.

Projekt „Haczyk” dopełni konkurs pod nazwą „Z walizką czy bez?” Chętni mogą zgłosić maksymalnie 5 limeryków, których treść nawiązuje do tematu. Na zwycięzców będą czekały 3 nagrody główne oraz trzy wyróżnienia.

Cykl 22 spotkań, przeprowadzony zostanie w formie hybrydowej. Uczestnicy będą mogli przyjść do Miejskiej Biblioteki Publicznej lub śledzić wydarzenia przed ekranami komputerów. Niektóre z nich będą transmitowane na Facebooku placówki.

Dostęp do nagrania jak i szczegóły wszystkich wydarzeń znajdują się na stronie biblioteki.

Polecane artykuły

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akceptuj Czytaj więcej