“A Real Pain” Jessego Eisenberga – osobisty film kręcony w Polsce. Drogą Holokaustu

przez Monika Tarka-Kilen

Ruszył 40. Sundance Film Festival. W programie znalazła się międzynarodowa koprodukcja „A Real Pain” kręcona w Warszawie, Oświęcimiu, Lublinie, Krasnymstawie i Krakowie, której współproducentką jest Ewa Puszczyńska zaś operatorem Michał Dymek.

Koprodukcja polsko-amerykańska „A Real Pain” w reżyserii aktora o polskich korzeniach – Jessego Eisenberga, który gra w nim główną rolę obok Kierana Culkina, to bazująca na przeszłości aktora historia dwójki kuzynów, którzy wyruszają do Polski po śmierci babci, aby poznać swoje korzenie. Odbywają podróż drogą Holokaustu.

Jestem bardzo silnie związany z Polską. Moja rodzina pochodzi z Krasnegostawu, pomiędzy Lublinem i Zamościem. Tam mieszkała rodzina mojego dziadka. Opuścili to miejsce w 1918 roku. Ale niektórzy moi krewni, którzy przeżyli wojnę w piwnicach we Lwowie, mieszkali później w Szczecinie, gdy został przyłączony do Polski. Do ubiegłego roku miałem rodzinę w Polsce. Niestety moja krewna stąd umarła na COVID. Była niesamowitą kobietą, która przeżyła wojnę, przeżyła mnóstwo tragedii. Była dla mnie prawdziwie heroiczną osobą. Napisałem o niej sztukę

– powiedział Jesse Eisenberg w rozmowie polsatnews.pl.

Akcja napisanej przez niego kilka lat temu sztuki “The Revisionist” rozgrywała się w Szczecinie. Opowiadała o jego kuzynce, która tam mieszkała. Na deskach teatru wcieliła się w nią Vanessa Redgrave, a Eisenberg zagrał u jej boku.

Źródło: Polsat News, Onet, mat. pras.

Polecane artykuły

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akceptuj Czytaj więcej