W Piotrkowie Trybunalskim powstał film o świętym Maksymilianie Kolbe

przez Monika Tarka-Kilen

W budynkach byłego Aresztu Śledczego w Piotrkowie Trybunalskim powstał film przedstawiający ostatnie dni z życia świętego Maksymiliana Marii Kolbego – “Triumph of the heart” w reż. Antonino D’Ambrosio. Jedna z cel aresztu „zagra” celę śmierci z byłego niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego Auschwitz. Powstało tam 80% zdjęć do filmu. W rolę świętego wcielił się Marcin Kwaśny. W filmie zobaczymy także Radosława Pazurę i Lecha Dyblika. Zdjęcie już się zakończyły, ale producenci jeszcze nie zakończyli  filmu. Trwa zbiórka funduszy na jego postprodukcję. 

Film opowiada historię o ostatnich dwóch tygodniach życia świętego Maksymiliana Kolbe, który wszedł do celi śmierci z dziewięcioma innymi więźniami i przyniósł im nadzieję w najtrudniejszym momencie ich życia, w najgorszym miejscu na ziemi. Znalezienie odpowiedniego miejsca zajęło nam kilka miesięcy. Długo szukaliśmy celi która by nam odpowiadała, z tego względu, że mieliśmy odpowiednią specyfikację. Cela powinna być nieco większa niż ta z Auschwitz. Musiała zmieścić się tam ekipa filmowa oraz aktorzy.

– mówi producentka filmu Cecilia Stevenson dla portalu www.piotrkowski24.pl. Reżyser Antonino D’Ambrosio, jak się okazało, był ciężko chory i postać polskiego świętego pomogła przetrwać mu czas cierpienia.

Święty Maksymilian Kolbe pokazywał innym ludziom, jak można cierpieć. Jak można znosić cierpienie i to jest ta opowieść którą ja chciałbym pokazać. Pokazać, jak z godnością przechodzić przez te takie momenty w życiu.

W głównej roli zobaczymy aktora Marcina Kwaśnego, który na swoim profilu na Facebooku i Instagramie zamieszcza wiele zdjęć z planu filmu. Aktor przyznaje w rozmowie z Piotrkowskim24, że Maksymilian Kolbe to jego ulubiony święty.

To ogromny zaszczyt móc zagrać tę postać. Oprócz tego, że to zaszczyt, to było to dla mnie ogromne wyzwanie, nie tylko dlatego, że musiałem do roli schudnąć aż 7 kilogramów i zgolić włosy, ale musiałem do tej roli przygotować się także pod względem duchowym.

Premiera amerykańsko-polskiego filmu planowana jest na wiosnę 2025 roku. Producenci chcą by był on gotowy na Święta Wielkanocne. Obraz pokazywany będzie głównie w Stanach Zjednoczonych, jednak jak zapowiada ekipa, Polska będzie drugim krajem w którym widzowie zobaczą ten obraz.

Marcin Kwaśny zamieścił na swoim profilu społecznościowym informację:

„Tryumf Serca” w reżyserii Anthony D’ambrosio o św.Maksymilianie Kolbe został już nakręcony ale brakuje jeszcze środków na postprodukcję obrazu.

Źródło: www.piotrkowski24.pl

Polecane artykuły

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akceptuj Czytaj więcej