Wystawa Społeczeństwo Obywatelskie dla Rzeczypospolitej w Piotrkowie Trybunalskim

przez Monika Tarka-Kilen

Od 26 stycznia można będzie oglądać w Piotrkowie Trybunalskim wystawę „Społeczeństwo Obywatelskie dla Rzeczypospolitej”. Wystawa interaktywna, obejmująca dzieje organizacji obywatelskich z 900 lat! Aż trudno uwierzyć, że organizacje obywatelskie istniały już w XII wieku.

Wystawa poświęcona jest ewolucji misji cywilizacyjnej i działalności społecznej organizacji obywatelskich w okresie od 1152 do 2022 roku. Autorką wystawy jest Pani prof. dr hab. Ewa Leś – politolog, profesor nauk społecznych, która od wielu lat jest związana naukowo z Wydziałem Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych Uniwersytetu Warszawskiego.

Wystawę można będzie oglądać w Akademii Piotrkowskiej przy ul. J. Słowackiego 114/118. Wernisaż wystawy odbędzie się 26 stycznia o godzinie 12:00. W trakcie wydarzenia zaplanowana została prelekcja Pani prof. dr hab. Ewy Leś, a także uroczyste otwarcie i oprowadzenie po wystawie.

Interaktywna wystawa, bogata w zdjęcia i artefakty, pozostanie dla zwiedzających w Piotrkowie Trybunalskim do 31 marca br.

Źródło: NIW-CRSO, Facebook.

Polecane artykuły

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akceptuj Czytaj więcej