Gala Finałowa Festiwalu Filmowego NNW do obejrzenia na VOD w TVP 1

przez Monika Tarka-Kilen
Gala NNW 2023

Zapraszamy do obejrzenia na VOD retransmisji z Gali Finałowej 15. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego NNW. Gala odbyła się w Teatrze Muzycznym w Gdyni w sobotę 30 września, czyli w Dzień Kina.

Triumfowało tego dnia kino historyczne. Nagrodzono najlepsze filmy fabularne i dokumentalne z historią w tle. Na scenie – wręczenie nagród konkursowych i honorowych, wybitni goście, filmowcy z całego świata, poruszające słowa o wolności, 50-lecie „Jaskółki uwięzionej” Stana Borysa, Świadkowie Wolności i piosenki w wykonaniu Marka Piekarczyka, Grzegorza Wilka, Katy Carr.

„Nauczmy się żyć obok siebie” – dajmy szansę pokojowi – to manifest, który zabrzmiał bardzo donośnie w wykonaniu artystów międzynarodowych: Marek Piekarczyk (Polska), Agnes Rakowska (Łotwa), Mart Avi (Estonia), Alexandra Malatskovskaya (Ukraina), Marek Piekarczyk (Polska), Ewelina Gancewska (Litwa), Pit Paulau (Białoruś) i Sebastian Rejman (Finlandia).  Na koniec odbył się koncert Adama Makowicza – legendy światowego jazzu. Widzowie usłyszeli jazzowe interpretacje najsłynniejszych filmowych melodii.

Kliknij o obrazek i zobacz Galę!

 

Polecane artykuły

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akceptuj Czytaj więcej