Po raz pierwszy na Festiwalu NNW w Gdyni pod koniec września – Market Filmowy

przez Monika Tarka-Kilen

Międzynarodowy Festiwal Filmowy NNW w Gdyni, z okazji swej 15. edycji otwiera po raz pierwszy International Film Market NNW (IFM NNW Gdynia). To specjalna strefa festiwalu przeznaczona do spotkań dla ludzi branży, gdzie można poczuć klimat podobnych wydarzeń na świecie, a także zaprezentować swoje pomysły, projekty i gotowe filmy oraz pozyskać partnerów potrzebnych do dalszych kroków w produkcji i dystrybucji. W jednym miejscu zgromadzą się ludzie, którzy objaśnią i obsłużą cały łańcuch tworzenia i rozpowszechniania filmów.

Chcemy łączyć nabywców filmów z posiadaczami praw do nich i pomysłów na nie. Umożliwimy wymianę kontaktów i doświadczeń, by powstały kolejne wspaniałe filmy, które pokażemy na kolejnych festiwalach.

Poza reżyserami i scenarzystami, zaprosić chcemy też producentów, międzynarodowych agentów sprzedaży, nadawców telewizyjnych, streamingowych i dystrybutorów kinowych, nie zapominając także o funduszach regionalnych, komisjach, narodowych instytutach filmowych z różnych krajów, festiwalach partnerskich i szkołach filmowych. W naszej strefie mieszanej każdy będzie mógł zaproponować swoje idee, projekty czy gotowe filmy potencjalnym partnerom do dalszych działań.

Zapraszamy do spotkań z dystrybutorami, twórcami i producentami. Przy okrągłych stołach omówimy aktualne zagadnienia produkcji i dystrybucji filmowej, na podstawie obrazów prezentowanych na festiwalu.

Zapraszamy także zagranicznych filmowców opracowujących obecnie projekty związane z Polską, Europą Środkowo-Wschodnią i krajami bałtyckimi. Zapraszamy również studentów szkół filmowych i dziennikarstwa. Obecność na Markecie Filmowym NNW będzie doskonałym uzupełnieniem dotychczasowej edukacji.

Szczegóły, tematy spotkań i okrągłych stołów na www.festiwalnnw.pl.

 

 

Polecane artykuły

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akceptuj Czytaj więcej