79. rocznica Powstania Warszawskiego. Muzeum przygotowało gry, zabawy edukacyjne i zlot harcerzy

przez Monika Tarka-Kilen

Projekt edukacyjny „Labirynt ’44. Duchy Paryża Północy”, rodzinna gra terenowa “Chwaty z Powstańczej Warszawy” czy Zlot Harcerski „Ramię w ramię” – to edukacyjne atrakcje dla dzieci i młodzieży przygotowane przez Muzeum Powstania Warszawskiego w 79. rocznicę Powstania.

“Chwaty z powstańczej Warszawy” to gra plenerowa dla rodzin z dziećmi w wieku 4–10 lat. Odbędzie się 29 lipca od godz. 11:00 w Parku Wolności w Muzeum Powstania Warszawskiego. Podczas wydarzenia Park zamieni się w powstańczą ulicę. Uczestnicy, dzięki przygotowanym zadaniom, dowiedzą się, kim byli Powstańcy i jak wyglądała ich codzienność. Będą mogli poćwiczyć spostrzegawczość, wykazać się sprytem oraz zręcznością jak prawdziwy chwat. Wydarzenie jest połączone z premierą książeczek z serii „Chwaty”.

Z okazji 79. rocznicy Powstania Warszawskiego Muzeum Powstania Warszawskiego wraz z siedmioma organizacjami harcerskimi i skautowymi organizuje zlot harcerski. Hasło tegorocznego złotu to „Ramię w ramię”. Zlot ma na celu oddanie hołdu Powstańcom Warszawskim, harcerzom i harcerkom z Szarych Szeregów oraz innych organizacji walczących o wolność ojczyzny i poległym podczas Powstania Warszawskiego. W programie oprócz udziału w obchodach 79. rocznicy Powstania Warszawskiego jest m.in. spotkanie przy harcerskiej watrze, gra miejsca, warsztaty artystyczne. Zlot zaczyna się 29 lipca o 15:00.

Z kolei „Labirynt ’44. Duchy Paryża Północy” to gra plenerowa łącząca elementy zagadek edukacyjnych, escape roomu oraz rekonstrukcji historycznej z udziałem aktorów i statystów. Jej scenariusz powstał na kanwie wydarzeń historycznych i wspomnień Powstańców Warszawskich, zebranych przez Archiwum Historii Mówionej Muzeum Powstania Warszawskiego. Gracze poruszają się po zrekonstruowanym fragmencie przedwojennego Śródmieścia Warszawy. Siatka ulic to jednocześnie labirynt i pole gry, z kilkudziesięcioma skrytkami do odnalezienia i kilkoma pokojami z zadaniami do wykonania.

Jak informuje Muzeum wstęp na atrakcje jest wolny ale udział można wziąć po rejestracji na: rejestracja.1944.pl.

Źródło: Muzeum Powstania Warszawskiego.

Polecane artykuły

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akceptuj Czytaj więcej