Niedziele handlowe 2023. Czy w ten weekend sklepy będą otwarte?

przez Monika Tarka-Kilen

W tym roku formalnie mamy siedem niedzieli handlowych. Jedna jest prawdopodobnie odpadnie więc będzie ich tylko sześć. Niedziele handlowe były ograniczane powoli, najpierw było ich kilkadziesiąt, potem kilkanaście w roku. Jednak od 2020 r. ich liczba pozostaje niezmienna.

Niedziela handlowa: Gdzie zrobić zakupy?

W niedzielę handlową zakupy będzie można zrobić praktycznie w każdym sklepie. Otwarte są duże supermarkety, mniejsze sklepy, a także galerie. Zarówno sklepy odzieżowe, jak i meblowe, czy sklepy spożywcze będą dzisiaj otwarte. Trzeba jednak zwrócić uwagę na godziny ich otwarcia – mogą różnić się od tych obowiązujących w tygodniu.

W tym roku były już cztery niedziele handlowe: 29 stycznia, 2 kwietnia, 30 kwietnia i 25 czerwca.

Następne handlowe niedziele będą:

27 sierpnia
17 grudnia 

Niedzielą handlową miała być również Wigilia 24 grudnia, jednak w tym roku Wigilia po raz pierwszy ma być nie pracująca. Przypada ona bowiem w niedzielę, w tym handlową, ale, jak zapowiedział w połowie czerwca szef resortu rozwoju i technologii Waldemar Buda – “zmienimy to w tym roku. Polacy zasługują na wolną Wigilię”.

W pozostałe niedziele w roku sklepy pozostają zamknięte. Jednak, są miejsca, w których możemy zrobić zakupy. Ustawa przewiduje katalog 32 wyłączeń. W niedziele niehandlowe mogą być czynne m.in. apteki, sklepy, w których sprzedawcą jest właściciel, stacje paliw, restauracje, kawiarnie, cukiernie oraz sklepy na dworcach. Na pewno znajdziecie więc wiele otwartych punktów sprzedaży niedaleko swojego miejsca zamieszkania.

Źródło: Facebook, gov.pl.

Polecane artykuły

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akceptuj Czytaj więcej