Grudziądz wita wiosnę – weekend w teatrze, koncerty oraz impreza motoryzacyjna

przez Monika Tarka-Kilen

Weekend pełen atrakcji będą mieć mieszkańcy Grudziądza. W weekend 31 marca – 2 kwietnia rusza w mieście Jarmark Wielkanocny, Grudziądzka Wiosna Teatralna, cykl Grudziądzki Mistrz Kierownicy 2023, sezon rozpoczynają też rowerzyści MTB, na atrakcje mogą tez liczyć fani muzyki m.in. ciężkiego grania. W Grudziądzu, w dniach 31 marca oraz 1 i 2 kwietnia zaplanowano zarówno imprezy rozrywkowe, kulturalne, jak i sportowe. Jest w czym wybierać.

W piątek, o g. 18 w muzeum otwarta zostanie wystawa malarstwa Mateusza Brzozowskiego zatytułowana”Wieczna chwila”. Będzie to pierwsza indywidualna wystawa artysty,pochodzącego z Nowego nad Wisłą, absolwenta Liceum Plastycznego w Grudziądzu.

W sobotę, 1 kwietnia, na Rynku trwać będzie Grudziądzki Jarmark Wielkanocny. Będzie co zjeść, będzie co obejrzeć, będzie czego posłuchać.Natomiast w Centrum Edukacji Ekologicznej zaplanowano piknik wielkanocny. To propozycja dla rodzin z dziećmi. Kiermaszowi towarzyszyć będą warsztaty rzeźby w drewnie, które poprowadzi Zygmunt Kędzierski. Są one przeznaczone dla dzieci od 10. roku życia, a odbęda się w spichlerzu nr 45.

Na miłośników teatru czeka kolejna odsłona festiwalu Grudziądzka Wiosna Teatralna, który trwa pod hasłem “Siedem grzechów głównych”. Tym razem na widzów czeka w sobotę spektakl reprezentujący grzech “próżnej pychy” zatytułowany “Odlot”, w wykonaniu Teatru Współczesnego ze Szczecina.

W Grudziądzu zagrają też prawdziwi tytani tej muzyki: w piątek grupa Turbo, a w sobotę TSA, choć bez Marka Piekarczyka w składzie. Ale to nie wszystko, bo w programie jest też koncert młodych zespołów grających ciężką metalową muzykę, z grudziądzkim Drunk Riders na czele.

Spokojniejsza muzyka zabrzmi podczas “Koncertu wielkopostnego”. Zespół Art’N’Voice wystąpi na koniec weekendu 2 kwietnia. Grupa jest laureatem nagrody Fryderyka 2021 w kategorii “Najlepszy album muzyki współczesnej”.

2 kwietnia ruszy cykl Grudziądzki Mistrz Kierownicy 2023. Udział w zawodach wziąć może każdy kto ma prawo jazdy i sprawny technicznie samochód. Kandydatki i kandydaci mierzyć się będą na odcinku drogi łączącej rondo im. J. Błachnio z ul. Droga Mazowiecka.

Sezon rozpoczynają też rowerzyści MTB, którzy będą ścigali się po trasach na Górze Strzemięcińskiej.

Źródło: Facebook, miasto Grudziądz, naszemiasto.pl

Polecane artykuły

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akceptuj Czytaj więcej