Militarna perła Europy z dreszczykiem. Twierdza Modlin zaprasza na nocne zwiedzanie

przez Monika Tarka-Kilen

Spacer po niedostępnych na codzień obiektach Twierdzy Modlin, na dodatek z dreszczykiem emocji, bowiem zwiedzanie zaplanowano nocą. Na taką atrakcję zaprasza już 17 marca militarna perła Europy. Twierdza Modlin to najdłuższy budynek będący historycznym pomnikiem architektury obronnej. Znajduje się u zbiegu Wisły i Narwi, nieopodal Kampinoskiego Parku Narodowego.

Nocne zwiedzanie z przewodnikiem będzie to wyjątkową okazją, aby poznać tajemnice tego niesamowitego miejsca po zmroku. Przewodnicy opowiedzą ciekawe historie dotyczące Twierdzy oraz zdradzą sekrety związane z poszczególnymi obiektami znajdującymi się na jej terenie.

W ramach noznego zwiedzania będzie można zobaczyć zabytki do których na co dzień nie ma dostępu m.in.: Areszt Carski; Koszary Obronne, które są najdłuższym budynkiem w Europie; Wieżę Czerwoną; Wieżę Wodną; Stołówkę Wojskową; Kojec Meciszewskiego.

Wycieczka trwa około 3 godzin z trasa zwiedzania liczy około 3 kilometrów. Nocne zwiedzanie zaczyna się o 19-stej. Liczba miejsc na wydarzenie jest ograniczona, dlatego warto zarezerwować miejsce wcześniej.

Nocne zwiedzanie Twierdzy Modlin to wyjątkowa okazja dla wszystkich, którzy chcą poznać historię tego miejsca w niecodzienny sposób. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej Twierdzy Modlin.

 

Żródło: Facebook/Twierdza Modlin

 

Źródło: Facebook/Twierdza Modlin .

Polecane artykuły

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akceptuj Czytaj więcej